Zespół powstał w 1999 roku. Nazwa pochodzi ze Starego Testamentu – w czasach przed narodzeniem i po narodzeniu Chrystusa w krajach Bliskiego Wschodu – osoby wędrujące samotnie przez pustynie, nazywano Zaar’ami – Były to też osoby utożsamiane z ludźmi przynoszącymi na ogół dobrą nowinę. Zaar (jako słowo - nazwę) można znaleźć na Soundtrucku Petera Gabriela do filmu Ostatnie Kuszenie Chrystusa – Martina Scorssese - ogólnie polecam.

Skład zespołu to:
- Marcin Strojec - Mały - gitara solowa - Blazing
- Cuba – perkusja perkusista zespołu (Murphy Blues Band, Blazing, Alive, Bedu)
- Seweryn Szczepaniak gitara bass - do roku 2000
w zastepstwie gra na Basie - Jacek Lewandowski - Lewy (Maddy Waters)
- Rafał Nowakowski – Bedu – git elektryczna i akustyczna + voc

Klipy na YouTube:
"Czekanie" FAMA Festival 2001 ŚWINOUJŚCIE - zobacz
"Dom Dusz" FAMA Festival 2001 ŚWINOUJŚCIE - zobacz
"Intro" Juwenalia CZĘSTOCHOWA 2001 - zobacz
"Brudny Janek" Juwenalia CZĘSTOCHOWA 2001 - zobacz
"Marcel" Marek Fireshow Juwenalia CZĘSTOCHOWA 2001 - zobacz

Historia:        Próby odbywały się w MOK w Kłobucku w podziemiach. Dojeżdżalismy na próby z Częstochowy prawie 4 razy w tygodniu przeważnie podmiejską linią 64 lub 50-tką.
       Zaar w takim składzie nagrywa pierwszego Demo Maxi - In Vivo. Nagranie zasponsorował Arek Pjejko – wielki szacun Arek. Cieżkie gitary, przestrój tonacji na D, kierunek grunge – new metal - powoduje ciekwsze brzmienie zespołu – utwory są bardziej charakterystyczne od poprzednich nagrań. Znów jest dużo koncertów miedzy innymi z zespołami Closterkeler, Armią, Nocną Zmiana Bluesa, z Mordorem, i z Churchil-em.
       W 2000 roku wraz z zespołem Crowd grają na zorganizowanej imprezie przeciwko przemocy w Klubie Killer w Częstochowie. Wystapiło wówczas około 5 zespołów z Częstochowy - cała śmietanka.
       W tym samym roku Zaar zwiększa skład zespołu – dochodzi Marek Lis – (Marcelus) - instrumenty dęte i perkusyjne, Dyzio – Paweł – na jumbach oraz Krzyś na Doom Doomie – do muzyki wkradaja się elementy etniczne i muzyka nabiera innego ciekawszego charakteru.
       W kwietniu 2000 roku dzięki owej transformacji muzycznej Zaar wygrywa Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej "Fama 2000 w Częstochowie" i jedzie jako główny laureat na koncert finałowy w Świnoujściu - Tam dostaje wyróżnienie, i jest zauważony.
       Po Festiwalu w 2002 roku Zaar wchodzi do studia Michała Dylikowskiego (Home Studio – w Kłobucku) i nagrywa materiał składający się z 11 utworów – które stają się esencją gry na kolejnych koncertach. Jednak przed wejściem do studia z zespołu odchodzi Marcina Strojec (Mały) gitarzysta – bardzo lubiany przez zespół, na jego miejsce przychodzi gitarzysta zespołu Rejs – Zając. Zając szybko wprowadza swoje pomysły do aranżacji – dzięki temu mamy duży popis jego gry - szczególnie w takich utworach jak Dom Dusz, On, Always after i wielu innych.
       Muzyka Zaar nabiera charakterystycznego wyrazu. Niestety ze wzgledów technicznych zespół rozpada sie na przełomie 2004/2005 roku.
Nasi Przyjaciele: H.o.M. sTudIo - Karolina Brodniewicz
Copyright © 2007 Bedu.pl
Wykonał: Tworzenie Stron WWW Częstochowa - brewka.pl
Linki [rozwiń »]: obiady Częstochowa - odszkodowania
[« zwiń]: Wrona - kod: 1510-0931-1958
Pozycjonowanie - polega na takim zooptymalizowaniu strony oraz rozpowszechnieniu jej w sieci, aby ściśle określona i zindetyfikowana grupa docelowa (target group) miała jak najmniej (lub wogóle nie miała) problemów w dotarciu do niej.